Kennel Magical Charmer

yorkshire kasvataja Anne-Ly Kandelin

Registreeritud Eesti Kennelliidus (EKL) ja Fédération Cynologique Internationale (FCI) ülemaailmses kennelnimede registris 20.02.2007 aastal.

Yorkshire kasvataja 

Kogemusi nende aastatega on kogunenud üsna palju. Kasvataja saab nautida hetki, kui pesakond on sündinud ja kõik on korras. Millegipärast meeldib neile sündida öösel või mõnikord tuleb kliinikussegi sõita. Isiklikult mulle ei meeldi sünnituse lõhnad ja vastuvõtmine absoluutselt! Kasvataja töö ei ole kerge, kui teha pühendumisega 24/7. Esimene kuu ei juhtu miskit huvitavad. Alles 6-8 nädalased kutsid on vahvad tegelased.

Mul oli erakordne võimalus tutvuda ja õppida suurepäraselt inimeselt ja üle 15 aastase kogemusega yorkshire kasvataja – Larissa Klimenkolt. Aastal 2007 asutasime ühiselt ka Eesti Yorkshire Terjerite Tõuühingu ja panime aluse kutsikaomanike teavitustegevusele. 

Odie
Kasvataja: Anne-Ly Kandelin & Odie

Minu täiendkoolitused:

Olen osalenud koerakasvatajatele suunatud kenneltegevuse seminaridel ja koolitustel: “Uus ajastu koerte aretuses” – lektor Juha Kares; “Koera anatoomia”, “Dog Management” ja”Näitusekoolitus” – Gerard O’Shea; “Koeruse kutsikakool” – Marina Roos; “Koeruse näitusekoolitus” – Inga Siil; “Koerte aretus modernses maailmas” – lektor Juha Kares.

2014 aastal täiendasin EKL poolt tunnustatud “Kasvatajate koolitusel”. Loomulikult lisaks veel lugematul hulgal huvitavaid raamatuid ja seminare koeranduse teemal.

Bettike jõulupeol

Esimene yorkshire

Olen tegelenud yorkshire terjeritega aastast 2004, kui meile saabus esimene emane koer “Bettike” Ungarist. Tuleb tunnistada, et ma ei tundnud kuigi sügavuti tõugu ja puudus oskus valida “näitusekoera”. Valituks osutus kõige tugevam sellest pesakonnast. Temast kasvas superjulge iseloomuga kodukoer, kellel olid ka mõned pesakonnad.

Eneselegi ootamatult avastasin tõsiasja, et koera edu näitusel sõltub suurel määral omaniku oskusest karva hooldada ja koera järjepidevalt treenida. Sellest sai kõik alguse …

Oleme nii mõnegi pesakonnaga käinud fotostuudios pildistamas. Kõiki rüblikuid korraga pildile rahulikult püüda on omajagu kunst. Samas jäävad sellest hetkest nii mõnedki kaunid mälestused.

Esimene näitusekoer (isane)

Aastal 2008 toodi FCI kohtuniku ja yorkshire terjerite kasvataja Anna Zwolinska poolt mulle Poolast aretus ja näituse potentsiaaliga isane koer “Valentino“. 

Yorkshire terjer on tõug, mida on väga raske standardi lähedaseks aretada ja leida endale 100% ideaalne kutsikas on haruldane nähtus. Koera iseloom võib aastate jooksul vägagi muutuda. Ühel hetkel talle enam ei sobinud teiste koertega kooselu ja vajas rahulikku keskkonda. Õnneks vajas mu ämm samuti seltsilist ja nüüd on mõlemad õnnelikud.

Valentino on Eesti, Venemaa ja Läti tšempion.

Valentino
Silky fotostuudios

Silky

2010 kevadel sõitsin ise Tšehhi ja meie kennelisse lisandus kolmas yorkie “Silky” kennelist Bohemia Platina. Silky on Eesti, Venemaa ja Soome tšempion. Silky pesakondadest jäid kennelisse 2 järeltulevat põlvkonda. 

Kasvatajana loodad ju alati, et sünniks “pisike ime”, kellega näitustel särada ja kenneltegevust jätkata. Oleks see kõik nii lihtne …

Kindlasti on minu vaated ja prioriteedid nende aastate jooksul muutunud. Esikohal on koera tervis ja siis vaatan alles välimikule otsa.